LEKARZ MEDYCYNY

lek. med. Monika Kowalik

Diagnostyka i leczenie bezdechu sennego, diagnostyka obrazowa

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (2018 r.). Studia ukończyła z wyróżnieniem, otrzymując Srebrną Nagrodę Naukową Prorektora Uniwersytetu Jagiellońskiego do spraw Collegium Medicum.

Aktywnie zaangażowana w pracę naukową. Autorka i współautorka wielu publikacji naukowych oraz prezentacji nagradzanych na konferencjach w Polsce i na Świecie (m.in. w Portugalii, Rumunii, Niemczech, na Cyprze i w Rosji).

Ambasadorka wielu konferencji medycznych dla studentów medycyny (m.in.  European Students Conference w Berlinie, International Congress of Medical Sciences for students and young doctor w Sofii, Young European Scientist Meeting w Porto oraz konferencji Phoenix – Mangalore w Indiach) oraz współorganizatorka wydarzeń naukowych.
Koordynatorka sesji kardiologicznej podczas jednej z największych konferencji medycznych w Polsce dla studentów medycyny- International Medical Students’ Conference, Kraków.

Laureatka stypendiów i nagród m.in.:
1. Stypendium Rektora Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
2. Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2016/2017 oraz 2017/2018
3. Nagroda Talenty Świętokrzyskie (przyznana dwukrotnie w latach 2016, 2018) dla uzdolnionych uczniów i studentów województwa świętokrzyskiego
4. Finalistka konkursu Studencki Nobel w dziedzinie medycyna dla najlepszych studentów w Polsce.
5. Laureatka konkursu Droga na Harvard wybrana do finałowej 20 z ponad 1000 zgłoszeń.

W latach 2015-2018 była członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny (IFMSA-Poland), gdzie poprzez organizacje warsztatów, akcji profilaktycznych i informacyjnych poszerzała wiedzę pacjentów na temat najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych.

Wolontariuszka w przychodni dla osób biednych i bezdomnych w Krakowie.

Uczestniczka wielu konferencji naukowych i warsztatów z zakresu echokardiografii, diagnozowania bezdechu sennego, EKG, komunikacji z pacjentem, kardiologii i pulmonologii.

Lekarz Oddziału Klinicznego Chorób Serca i Naczyń z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.

Certyfikat: Ostructive Sleep Apnea