SPECJALISTKA PSYCHODIETETYK

mgr Wizenna Kokosza

Jestem psychodietetykiem z wykształceniem terapeutycznym i biologicznym. W pracy zawodowej pomagam osobom chcącym zadbać o zdrowie, borykającym się z nadwagą i otyłością w efektywnej redukcji masy ciała, poprzez zastosowanie odpowiedniej diety i zmianę nawyków żywieniowych. Rozumiejąc mechanizmy psychologiczne, biochemiczne i molekularne leżące u podstaw zdrowia człowieka, w holistyczny sposób pracuję nad stworzeniem optymalnej spersonalizowanej diety oraz wypracowaniem zdrowego stylu życia poprzez przywrócenie kontroli nad obszarem związanym z jedzeniem.

Jestem absolwentką Biologii Molekularnej na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii oraz Biologii o specjalności Endokrynologia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłam m.in. 3-letnie szkolenie specjalizacyjne z dziedziny terapii środowiskowej organizowane przez Klinikę Psychiatrii Szpitalu Uniwersyteckiego w Krakowie, Kurs z Psychodietetyki realizowany przez Instytut Dietetyki i Promocji Zdrowia, Kurs Terapii Dialektyczno-Behawioralnej – Polskiego Towarzystwa Dialektycznej Terapii Behawioralnej oraz szkolenie „Zastosowanie technik terapii Eriksonowskiej we wspieraniu zdrowia”.

Pracowałam przy grancie naukowym na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii – „Deregulacja apoptozy neutrofilii jako potencjalny mechanizm leżący u podstaw patofizjologii stanu zapalnego”. Nabywałam również doświadczenia podczas staży klinicznych na Oddziałach Klinicznych Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Obecnie pracuję jako terapeuta w Centrum Zdrowia Psychicznego Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie.

Biorę udział w licznych konferencjach i szkoleniach, zarówno z obszaru szeroko rozumianej dietetyki  i z zakresu pomocy psychologicznej – by móc jak najlepiej łączyć ze sobą te dwie dziedziny.

Certyfikat ukończenie kursu: Trening umiejętności terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT)